Mērkaķi, noregulējuši +10LETA wrote:Četru stundu laikā fotoradars fiksējis jau 100 ātruma pārkāpumus
Rīga, 9.jūl., LETA. No plkst.9 rītā līdz aptuveni plkst.13 uz Bauskas šosejas uzstādītie pārvietojamie fotoradari, kas šodien sākuši darboties uz Latvijas ceļiem, fiksējuši jau 100 ātruma pārkāpējus.
Četru stundu laikā divi uzstādītie fotoradari uz Bauskas šosejas fiksējuši 100 pārkāpējus, kas, pēc Ceļu policijas biroja priekšnieka Edmunda Zivtiņa sacītā, ir mēneša darbs vienam inspektoram.
Minētajā posmā atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, bet radars fiksē pārkāpumu, ja transporta līdzeklis pārvietojas ar 100,01 kilometru stundā. Fotoradari uzstādīti viens iepretim otram, gadījumā, ja pārkāpējs ir motobraucējs, kam numura zīme ir transporta līdzekļa aizmugurē.
"Šodien ir pienācis tas brīdis, ko gaidīja jau pusgadu, kad tiek ieviests jauns ceļu satiksmes uzraudzības veids - ātruma kontrole bez inspektoru klātbūtnes," sacīja Zivtiņš.
Ātrumu pārsniegušo automašīnu īpašniekiem tiks nosūtīta vēstule ar protokolu un sodu, kas jāmaksā par pārkāpumu. Fotoradars nefiksēs autovadītāju un pasažieru sejas, tāpēc par pārkāpumu netiks piešķirti soda punkti un atņemtas tiesības. Kā skaidroja Zivtiņš, sodīta tiks automašīna, nevis vadītājs.
Ceļazīmes par radaru klātbūtni uz ceļiem tiks uzstādītas pie Latvijas un lielāko pilsētu robežas. Kad tiks uzstādīti pirmie stacionārie radari, zīmes par to klātbūtni noteikti būs, sacīja Ceļu policijas priekšnieks.
Fotoradari atradīsies vietās, kur regulāri tiek fiksēti ātruma pārkāpumi. "Ja braucēji uz ceļa, kur uzstādīti radari, uzvedīsies godīgi, tos varēs ātri pārvietot," sacīja Zivtiņš.
Tā kā ar četriem radariem ir par maz, lai kontrolētu situāciju uz valsts autoceļiem, jau patlaban darba grupa meklē iespējas iegādāties vismaz 100 šādus radarus. Lēmums par to varētu tikt pieņemts jau šogad, prognozēja Zivtiņš.
Sākotnēji radari tiks uzstādīti Rīgā un Rīgas apkārtnē, kur visbiežāk sastopami ātruma pārkāpumi.
Kā ziņots, 30.janvārī tika noslēgts līgums par četru fotoradaru iegādi, kas izmaksājusi 140 000 latu, tomēr Zivtiņš uzskata, ka, lai nodrošinātu kārtību uz ceļiem un disciplinētu autovadītājus, būtu nepieciešams uzstādīt vismaz 1000 fotoradaru.
Arī satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP/LC) iepriekš norādījis, ka "četri radari neko nedos. Mēs to varam uzskatīt par labu testa programmu, bet apstāties pie tā nedrīkst".
Šlesers iecerējis fotoradaru uzstādīšanai izmantot publiskās un privātās partnerības modeli, jo no valsts budžeta šādam mērķim finansējums, visticamāk, netiks piešķirts. Privātais partneris būtu atbildīgs par fotoradaru uzstādīšanu un tehnisko apkopi, bet par soda iekasēšanu atbildīga būtu valsts institūcija.
Kaspars Dzenis LETA
Interesanti, cik tai uzpariktei ir pieļaujamā kļūda?