Opel Kadett D

Visi kas iepirkuši sev jaunu auto un vēlas palielīties tad lielās šajā sadaļā. Nu tad lai labi ripo :)

Moderators: Juzix, Bastard

Post Reply
User avatar
xero
Posts: 381
Joined: 22 Dec 2016, 19:03
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Opel Kadett D

Post by xero »

labrīt, labdien, labvakar, arlabunakti.
tā kā man patīk atrādīt savu tehniku, lai iet arī šeit topiks.
tajā pašā ss.lv acīs iekrita oranžs brīnums, par sakarīgām naudām un ļoti neizrūsējis. aizbraucu apskatīties, viss ļoti solīdi, iemaksāju nelielu drošības naudu, sarunājām, ka saimnieks atradīs noskrūvēto aizdedzes spoli, un kad tā būs, došos pakaļ.
bilde no pirmās tikšanās

Image

tā diena pienāca, sarunāts evakuators, un tā nu *precīzi* pirms gada, jeb 23.12.2016. savā īpašumā ieguvu skaistu Kadett D. 1981. gada izlaidums, 1,2ohv benzīns. pulkstenī 85 pakas. salons gandrīz ideāls. no ārpuses un vispārēji bez lieliem, acīs krītošiem defektiem. sliekšņi ideāli, durvju apakšas ideālas. pakaļējo arku stūri gan bija caurrūsējuši, tā bija lielākā sāpe. tad vēl cepumi abās pusēs pie glāzēm un nedaudz zemāk, aiz riteņa tuvāk slieksnim. bet visā visumā - nekas traģisks, un no tā gada opeļa varētu gaidīt ko daudz trakāku.

Image
Image
Image

kas bija ļoti interesanti, pēdējā apskate bija ieta 1998. gadā, un no tā laika pa lielam tikai stāvējis. labi, ka uz grants, nevis ieaudzis zālē. cik no saimnieka sapratu, esot bijis kaut kas darīts ar bremzēm, jo tās esot bijušas ieķīlējušas, un pēdējoreiz rūcis pirms 3-4 gadiem. ja pareizi atceros, šis esot pirkts no kāda opja priekš detaļām projektam, bet projektu nepabeidzis pārdevis, un tad arī šo. pat pārrakstīts nebija, pārrakstīt vajadzēja no tā paša opja, kurš, starp citu, par kadetu varēja teikt tikai labus vārdus.
no sākuma gribēju dabūt pirmo dūmu, tāpēc samainīju tikai sveces, aizņēmos aķīti, un tiešām pārsteidzoši, auto pieleca pēc varbūt 4 sekundēm startera zāģēšanas. vēl nebija dzeses, tāpēc ar rūcināšanu neaizrāvos, bet viss pilnīgi stīgā, rūc smuki un kā vajag. kārba slēdzas, sajūgs strādā, karoč būs dzīvotājs.

Image
Image

tad palēnām sāku līst iekšā, skatīties, kas obligāti jāmaina, jāpietaisa, utt., un taisīju detaļu sarakstu. pirmais darbs bija dzese, trūka temperatūras sensors un gribēju profilaktiski pārjaukt un izskalot sistēmu. labi, ka to izdarīju, jo tāds SŪdens, kāds tur nāca ārā, nebiju domājis, ka spēj nākt no dzeses sistēmas, kā arī troiņiks, kas iet no izplešanās trauka, bija brutāli aizaudzis ar kaut kādiem pusmīkstiem kristāliem.
neizplūdīšu vēl garākās runās, kas un kā hronoloģiski notika un tika darīts, bet saraksta veidā, kas tika nopirkts/uzlikts/samainīts:
*ūdenssūknis ar blīvi un termostatu
*viena dzeses šļauka
*temperatūras sensors
*sūkņa/ģeneratora siksna
*strāvas regulators ģeneratoram (kadets bija apskrūvēts un viņa vienkārši tur nebija, un es vēl domāju, kāpēc nelādē)
*vārstu vāka blīve
*akumulators (Yuasa)
*eļļas filtrs
*eļļa (motul 6100)
*gaisa filtra elements
*taure (izpujusi un nešancēja)
*logu slotiņas
*radiators (pēc kāda laika sāka tecēt pa visādām vietām, sanāca atrast Vācijā jaunu, oriģinālu radiatoru par sviestmaizes cenu)
*pa lētuci diski ar riepām, ar ko iziet apskati, kadetam virsū nāca 4 dažādi :D

Image
Image

visu lēnu garu saspraudu pa vietām un briedu braukt uz apskati. kuriozs - vienā no testa braucieniem ap kvartālu gribēju pārbaudīt, ko spēj bremzes, spiežu kārtīgi, un hujakt, pedālis ieiet grīdā. labi, ka biju paspējis sabremzēties, citādi nebūtu beidzies labi. ar roceni kaut kā tiku līdz mājām, nokrustījos un noliku nost. :D sapratu, ka ar bremzēm pats labāk nekrāmēšos, un iedevu vienam bremžu servisam, kuru verdikts bija - pārrūsējusi bremžu maģistrāle. tās teicu samainīt pilnīgi visas, lai nebūtu nekādu problēmu vēlāk.

Image
Last edited by xero on 14 Jan 2021, 19:31, edited 2 times in total.
:latvija:
User avatar
xero
Posts: 381
Joined: 22 Dec 2016, 19:03
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by xero »

10.05.17. tad arī tika aizdzīts uz skati, trīcot stāvēju rindā, lai gan jau zināju, ka neiziešu par šo to, bet gribēju izkratīties un lai man pasaka, kas vēl jāmaina. beigu beigās biju (pozitīvi) šokā par iznākumu. 2- nedeg atpakaļgaitas lukturi, nebremzē viens ritenis, nenostiprināts aķītis, CH pārsniedz pieļaujamo normu. 1- standarta vieninieks, nenozīmīga korozija, un nelieli virsbūves/kabīnes bojājumi. jeb, nav divnieku par rūsu, un hadenē viss vislabākajā kārtībā. atrisināt visu bija viens pīpis. atpakaļgaita - kāds mudaks bija karburatora apsildes vadiņu uzspraudis uz masas un šāva ārā drošinātāju, nebremzējošais ritenis - ieķīlējis pakaļējais bremžu cilindrs, samainījām abus, jo strādājošais nedaudz suloja, aķīti nostiprināt štrunts, un par CH vispār smieklīgi, iepriekšējā dienā pirms apskates auto sāka dīvaini uzvesties, spļaudīties un tēlot subaru, apskatē pēc kosmiskā rādījuma (gandrīz 6000) man pateica, ka nešauj viens cilindrs. izpīpēju, ka bija beigta viena svece. liktas bija jaunas visas, laikam rūpnīcas brāķis, pēc tam braucu bez problēmām. tad nu stūmos atkal uz skati un rezultāts - 29.05.2018.

Image
Image

tad vēl kaut kad pa vidu principā par brīvu tiku pie oriģinālajiem vw bbs diskiem, no izpuvuša mk3 golfa.

Image

tiri piri, vizinos principā bēdu nezinādams, auto turas godam, novīlēju laikam kādus 2 tūkstošus tovasar. sapazinos ar kadett-brāli, lietotāju Andrams ( viņa skaistulis http://burnout.lv/forums/viewtopic.php?f=27&t=11271 , sačomojāmies, apmainījāmies ar pāris detaļām, tiku pie trūkstošās durvju līstes un paneļa, kas pamanījās nosvilt, kā arī viņš līdz šim daudz palīdzējis gan ar padomiem, gan klātienē (daudz paldies). kopistiski pabijām YTR trases dienā, biju blakussēdētājs viņa kadettā pie ātrākā apļa laika uzstādīšanas.
Image
Image

tiri piri tālāk, braucu un braucu, līdz vienā liktenīgā dienā līkumā pievīla sakaltušas riepas un "līkas rokas", kā rezultātā pakaļa aizbrauca pa priekšu un paķēru grāvi. skats bija diezgan baiss, laipni cilvēki apstājās pajautāt, vai viss kārtībā, un izvilkt ārā. skāde - pielocīts fartuks un priekšējo spārnu apakšas, līki abi bamperi, nesmuka bukte pie pakaļējās lampas, un tā lampa iešķīdusi, nedaudz iebuktēts slieksnis, izmetams izpūtējs. izpūtēju kaut kā atsēju, tiku mājās. vēlāk to sameklēju citu un vēl kādu brīdi pabraukāju, līdz sāka niķoties starteris, un klāt, vienā jaukā brīdī atklāju nesmuku plaisu pie glāzes. tā arī kadetu noliku sētā, un uz atlikušo vasaras daļu pārkāpu atpakaļ uz motora ar diviem riteņiem.

Image
Image
Image
Image
Image

kadeta palika žēl, un sāka dzimt doma par foršu projektu, domāju, ka bāze būs gana laba, ne tam vien cilvēki gājuši cauri. visu pagaidām bremzē nauda, tāpēc pārlieku nesapņošu, bet lielos vilcienos, tikt galā ar bundžu, jeb iztaisnot un sametināt, pilnībā pārkrāsot, iecelt c20xe ar piecinieci kārbu, nosēdināt, diskus, utt utt.
pagaidām kadets stāv un gaida labākus laikus. ik pa laikam aizeju izrūcināt un pastumdīties, lai nekas neierūsē un neielīp. vienīgais, kas ir izdarīts, ir 70% iznests salons,

Image

kā arī numuri atsvaidzināti, viens nedaudz cieta no avārijas. man ir fetišs uz smukiem numuriem, un jo īpaši stāv uz tādiem, ar karodziņu. pie tam, arī neslikta kombinācija. tāpēc šie man ir zelta vērtē un apejos kā ar jēlām olām

Image

kaut kā tik tālu pagaidām ir. tēvs no šīs mašīnas cenšas atrunāt, bet ko viņš zin, vai ne? :D centīšos nepamest, bet, ja šis topiks nomirst, tad ziniet, ka man nepietika pautu un esmu mīkstais.
laikam, smukākā bilde, kāda sanākusi ar vēl svaigu kadetu

Image

adios
Last edited by xero on 14 Jan 2021, 19:43, edited 1 time in total.
:latvija:
User avatar
Archuks
BMW
Posts: 12868
Joined: 13 Sep 2004, 20:30
Location: Centrs
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by Archuks »

Nu ko lai saka - lai izdodas iecerētais :)
EVO X SST / RACE CAR INCOMING
Image
User avatar
hazaa
Posts: 2210
Joined: 07 Feb 2005, 10:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by hazaa »

auto pa smuko, jastrada un janemas, vienigi ko es ieteiktu apdomat pa c20xe. jo man vienmer ir patikusi tie motori un
esmu vinus ielicis kados cetras corsas un vini iet fantastiksi, bet te pedeja laika esmu sapratis ka vinus ir arvien grutak atrast
un viniem daudziem ir nobeigusies klokene un tagad te vienam pazinam palidzu atrast klokeni, blin jau 3 nedelas mekleju
un nav ta ka viegli.... ta ka ja budzets ierobezots tad si ir tema pardomam ;)

p.s. bet man pasam corsa ari stav c20xe motoritis
User avatar
xero
Posts: 381
Joined: 22 Dec 2016, 19:03
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by xero »

eh zinu jau zinu, visi šķūneri viņus ir izķēruši. bet kadetu gribas uztaisīt pēc iespējas lielāku širmi. no sākuma gribēju c20let, bet to atrast būs pilnīgi unreal un ja atradīšu, nenopogāšu tik daudz :D
kaut kāds c20ne vai 18e jau vairs nebūs interesanti
:latvija:
User avatar
Black President
Spam addicted
Posts: 15200
Joined: 11 Nov 2013, 13:11
Location: Underground
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by Black President »

Vecas un jaudigas naglu kastes sapnis :been there: :emo:
ZX
User avatar
hazaa
Posts: 2210
Joined: 07 Feb 2005, 10:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by hazaa »

c20xe par c20let easy var partaisit ;)
User avatar
rrrainis
Posts: 4466
Joined: 14 Sep 2008, 19:06
Location: Riga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by rrrainis »

Gaidam updeitus :D
Jeep Grand Cherokee
Toyota Corolla
BMW E91 320D
Audi A6 C6 Stage 2+
VAZ 2105
User avatar
Juzix
burnout.lv foto team
Posts: 17021
Joined: 11 Apr 2006, 19:52
Location: LV
Has thanked: 23 times
Been thanked: 0
Contact:

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by Juzix »

Skani jau skaisti, bet es apšaubu grandiozo domu par plānotā motora izvēli. Nav opcija atrast ko gana ātru, bet laikmetam atbisltošu? Tak šiem kantainajiem gan jau ar bija kāda top versija
Image :latvija:
"Ja Tu esi lohs, tad tevi izglabt ir grūti" (c) Petka IV2
"Man principā ir P0HUJ" (c) GG IV2.5
User avatar
VuskansDavis
Posts: 2362
Joined: 29 Apr 2014, 23:03
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by VuskansDavis »

18E, bet tam jau jaudas par veseliem 35zs mazāk, ko uz šo masu noteikti ka diezgan labi varētu just

bet - vajag 1.8, tur parezais fīlings /ttd/
:latvija:
User avatar
U_V6er
Posts: 420
Joined: 03 Feb 2005, 17:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by U_V6er »

liec v6 un aizmirsti visus nopistos/sapistos c20xe/c20let par vinju tagadeejaam cenaam. :D
User avatar
nitrous_oxide
Posts: 265
Joined: 14 May 2016, 23:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by nitrous_oxide »

Klausi labāk savu sencīti.
1970 Dodge Charger R/T
User avatar
andrams
Posts: 395
Joined: 16 Mar 2010, 22:28
Location: Ventspils/Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by andrams »

C20XE par LET ļoti vienkārši…ja ir daudz naudas :D

Daudz lūdzu :naac:
User avatar
xero
Posts: 381
Joined: 22 Dec 2016, 19:03
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by xero »

Juzix wrote:Skani jau skaisti, bet es apšaubu grandiozo domu par plānotā motora izvēli. Nav opcija atrast ko gana ātru, bet laikmetam atbisltošu? Tak šiem kantainajiem gan jau ar bija kāda top versija
ko tu ar to domāji, laikmetam atbilstošu? top versija jeb GTE šim ir ar 18E motoru, 116zs, ja pareizi atceros. kāda vaina uztaisīt vēl labāku?
U_V6er wrote:liec v6 un aizmirsti visus nopistos/sapistos c20xe/c20let par vinju tagadeejaam cenaam. :D
arī uz v6 esmu skatījies, tik daudz nenopietnākā līmenī. domā? :D
nitrous_oxide wrote:Klausi labāk savu sencīti.
jo nav tricārs ar metinātu bloķi, dīzelis?
andrams wrote:C20XE par LET ļoti vienkārši…ja ir daudz naudas :D

Daudz lūdzu :naac:
nav daudz :D kosmiskās summās arī braukt negribu, tik tā, lai acij un dibenam patīkami

paldies par komentiem, drīzumā varētu ienākties kādi līdzekļi, tad štukošu par glāzes iebīdīšanu tur, kur viņai jādzīvo ;)

starp citu, ja kādam interesē, ikdienas pakaļas pārvietojamais, ar ko vizinos paralēli-
Opel Corsa B 1999, X14XE (1,4 16v benzīns) 5 kārba, 130k. Pārjaukta, pārkrāsota, pa lielam ideālā stāvoklī un rūsas nav absolūti. apskate ar nulli bez iebildumiem. viens no opel foruma reiz teica, "iespējams, sterilākā B corsa LV" :D
Image
Image
Last edited by xero on 14 Jan 2021, 19:46, edited 1 time in total.
:latvija:
User avatar
klaidonis
Posts: 77
Joined: 05 Dec 2016, 22:03
Location: Rīga, Koma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by klaidonis »

Labs aparāts uz bbs'iem diezgan zolīdi izskatās, bet jā tas ka nav 324td tricārs ar svarku ir nopietna problēma. Ja kas laižu uz daļām ručkā pilnu askonu c (nu vismaz bija) :naac: no piekares kaut kas noteikti varētu derēt.
User avatar
U_V6er
Posts: 420
Joined: 03 Feb 2005, 17:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by U_V6er »

xero wrote:
U_V6er wrote:liec v6 un aizmirsti visus nopistos/sapistos c20xe/c20let par vinju tagadeejaam cenaam. :D
arī uz v6 esmu skatījies, tik daudz nenopietnākā līmenī. domā? :D
kas ir nenopietns limenis?
User avatar
xero
Posts: 381
Joined: 22 Dec 2016, 19:03
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by xero »

U_V6er wrote:
xero wrote:
U_V6er wrote:liec v6 un aizmirsti visus nopistos/sapistos c20xe/c20let par vinju tagadeejaam cenaam. :D
arī uz v6 esmu skatījies, tik daudz nenopietnākā līmenī. domā? :D
kas ir nenopietns limenis?
i mean neesmu to apsvēris nopietni, aci uzmetu arī uz v6, bet vairāk skatījos uz 4 cilindriem
:latvija:
User avatar
hazaa
Posts: 2210
Joined: 07 Feb 2005, 10:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by hazaa »

xero wrote:
U_V6er wrote:
xero wrote:
U_V6er wrote:liec v6 un aizmirsti visus nopistos/sapistos c20xe/c20let par vinju tagadeejaam cenaam. :D
arī uz v6 esmu skatījies, tik daudz nenopietnākā līmenī. domā? :D
kas ir nenopietns limenis?
i mean neesmu to apsvēris nopietni, aci uzmetu arī uz v6, bet vairāk skatījos uz 4 cilindriem
man liekas ka v6 bus grutak csdd izbidit cauri ;)

jo c20xe ieliec un laid uz skati bedu nezinadams vini tur baigi nepamana atskiribu. bet v6 gan varetu uzreiz acis iekrist :D
User avatar
xero
Posts: 381
Joined: 22 Dec 2016, 19:03
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by xero »

jā, arī fakts... droši vien palikšu pie xe. v6 salīdzinājumā īstenībā pēc papīra nepis neiet, zirgi +/- tie paši, varbūt tik grieze par kripatu lielāka un motors vienmērīgāks, bet kuru gan tas interesē
:latvija:
User avatar
howitzer
M30
Posts: 28578
Joined: 18 Aug 2010, 15:02
Location: мясо, матюки, убийство и голые сиськи
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Opel Kadett D 1981 xero ed.

Post by howitzer »

Hrenviņzin, labāk sataisi bundžu un pēc tam par motoru domā. Kad bundža būs gatava, varēsi iecelt, ko vien gribēsi. Un V6 mazā, vecā priekšpiedziņas hečbekā izklausās pēc kaut kāda turku tūninga Vācijā ar aizmetinātiem moldingiem.
"Drifting a front wheel drive car is like bangin`your sister-it may be fun but it`s wrong!"-Unknown

Image
モンク島の戦士 / Monku-jima no senshi
Post Reply